Замовити дзвінок

Піролізні котли: все просто і зрозуміло

Автономне опалення – прекрасний варіант для тих, хто хоче самостійно регулювати ступінь обігріву свого житла і пов’язані з цим витрати. Одним з найбільш ефективних способів реалізації даного плану є придбання твердопаливного котла. А кращими в цьому сегменті по праву можна вважатикотли піролізного горіння. Вони не відносяться до винаходів останніх років, тому добре вивчені і довели свою продуктивність на ділі не один раз. Такі газогенераторні пристрої досить невибагливі в обслуговуванні і легкі в експлуатації. Єдине, що може збентежити майбутнього власникапіролізного котла, це ціна. Якщо порівнювати їх вартість зі звичайними котлами прямого горіння, то вона в 1,5 рази вище. Але на те є вагомі підстави. І в даній статті висвітлена велика їх частина.

Отже,купити твердопаливний піролізний котелварто тим, хто хоче:

  • отримати рівномірний розподіл тепла, не допускаючи перегріву приміщення або надмірного їх охолодження;
  • не переживати на рахунок загасання полум’я і необхідності постійного поповнення топкової камери;
  • витрачати на обслуговування котла максимум півгодини в 2 дня;
  • не залежати від електрики;
  • бути впевненим в економічності витрачання топкового матеріалу.

Після повного завантаження камери згоряння, газогенераторний котел може ефективно функціонувати до 2 діб, без втручання людини в процес. Це в 5 разів перевищує показники роботи пристроїв з іншими принципами функціонування. На тривалість споживання палива звичайно впливають такі фактори, як якість сировини, температурні режими всередині будинку і за його вікнами, термоізоляція будівлі і т.д. Але в оптимальних умовах ви отримаєте максимум тепла при мінімальних затратах.

Механізм дії піролізних котлів

В основі функціонування котла закладений принцип виділення з палива піролізних газів, які згодом допалюються, а вся виділена при цьому енергія спрямовується до теплоносія.

Якщо говорити простими словами, то після закладки деревини та первинного підпалу, вікно заборника повітря відкрито повністю. Це дає можливість повітрю потрапляти в топку безперешкодно і підтримувати звичайний процес горіння. Після того, як паливо розгорілося повністю, кришка заборника повітря автоматично закривається, а котел переходить в режим газогенерації. В умовах браку кисню деревина повільно тліє і з неї починають виділятися піролізні гази, які надходять в камеру допалювання. Тут вони змішуються з гарячим киснем і вступають з ним в термохімічну реакцію окислення. Завдяки особливостям конструкції котла, його ККД перевищує 90%, а також реалізована можливість регулювання його потужності в діапазоні від 50% до 105%.

Котли піролізного горіннябули визнані як найбільш екологічно безпечні пристрої. Що важливо в наш час. Численні дослідження і тестування показали, що в процесі піролізного горіння в атмосферу практично не виділяються шкідливі оксиди. Наприклад, вміст вуглекислого газу в вихлопних трубах знижується в 4 рази, а кількість золи – в 5 разів.

Досвідчені власники котлів оцінять і той факт, що димоходи при такому способі спалювання деревини практично не вимагають чищення. Це в кілька разів полегшує процес обслуговування системи автономного опалення.

Конструктивні особливості котлів

Особливості пристрою піролізного котла вимагають використання при його виготовленні якісної листової сталі, товщина якої повинна бути більше 5 мм. Це обумовлює велику вагу конструкції, але гарантує її довговічність і надійність.

Основну частину конструкції займають 2 камери. Одна відведена під завантаження твердого палива та його активного горіння, а друга – для перетворення піролізних газів в теплову енергію. Продукти горіння з котла видаляються через колектор з вентилятором, який розташований в задній частині котла. На верхній частині корпусу розташовані системи для регулювання потужності котла і настройки режиму його роботи. Варто відзначити, що завдяки терморегулятору, можна досить легко встановити температурний режим пристрою.

Котли даного типу повністю незалежні від електрики, тому ефективно можуть працювати навіть при природній циркуляції теплоносіїв в системі опалення. Це полегшує їх використання в тих населених пунктах, де присутні перебої з електричним струмом.

Види використовуваного палива

Найбільш вдалим видом палива для піролізних котлів є деревина. Вона дає мінімальну кількість золи і не сприяє осіданню сажі на внутрішніх поверхнях пристрою. Для отримання високого ККД котла, дерево повинно бути сухим, а вміст вологи в ньому не перевищувати 20%. Також допускається використання в котлах в якості горючого матеріалу деревні, тирсові і торф’яні брикети.

Час запуску котла повністю залежить від якості використовуваного пального матеріалу. В середньому за показниками заводу виробника воно займає від 40 до 50 хвилин. Через даний проміжок часу вода в системі нагрівається до температури 90 °С.

Котел піролізного горіння: середня ціна обладнання

Котел тривалого горіння вельми зручний в експлуатації, але його ціна може коливатися від 700$ до 1500$. Вартість вельми не маленька, але на думку експертів дані витрати окупляться вже в перші роки його експлуатації. Вся справа в тому, що даний пристрій:

  • не споживає електрику;
  • економно використовує горючі матеріали. У порівнянні з котлами прямого горіння – в 5 разів;
  • має високий ККД і тривалий термін експлуатації.

Ви зможете насолоджуватися приємним теплом у власному будинку, незалежно від погодних умов за його вікнами.

viber