Замовити дзвінок

Шахтні котли тривалого горіння на дровах: особливості роботи, нюанси обслуговування і ефективність

Невибагливість в обслуговуванні і максимальна продуктивність навіть при використанні палива низької якості вигідно відрізняютьшахтні котли тривалого горіннясеред аналогічних теплових агрегатів. Залежно від погодних умов тривалість роботи теплогенератора на дровахв автономному режимі при повній його завантаження варіюється від 6 до 8 годин.

Алгоритм роботи та особливості будови котлів шахтного типу

Розглянуті теплові агрегати не мають ніякого відношення до вуглевидобувної промисловості. Крім того, що допускають використання в якості твердого палива вугілля. Назва вони отримали завдяки особливому пристрою камери згоряння. У котлів шахтного типу вона має вертикальне розташування ходів (шахт), що дає можливість обмежити область горіння і забезпечити можливість закладки дров великого обсягу без зупинки агрегату.

Найчастіше, в такому обладнанні використовується принцип нижнього горіння палива, який полягає в наступному:

  • камера завантаження має верхній спосіб закладки;
  • підпал виробляється в нижній частині котла. Тут сконструйована особлива система подачі повітря, яка підтримує горіння деревини лише в нижніх шарах;
  • верхні шари палива потрапляють в зону горіння поступово, спускаючись під власною вагою на місце вже прогоріла маси;< / li>
  • завдяки особливостям конструкції та алгоритму роботи, дрова в верхніх шарах закладки досушують під високою температурою, але не горять;</span >
  • в камері допалювання піролізні гази згоряють, що підвищує ККД теплогенератора в кілька разів.
  • < / ul>
    Для підтримки оптимальної температури в котлі, його внутрішня частина додатково утеплена шамотною цеглою. Це знижує втрати тепла і створює необхідні умови для швидкого набору робочої потужності.

    Тонкощі закладки дров в шахтний котел

    Головним в котлах шахтного типу тривалого горіння є підтримка в котлі режиму газогенерации. Тільки так можна отримати максимально високі теплотехнічні параметри. Для цього варто дотримуватися певних правил:

    1. На першому етапі розпалювати дрова необхідно в звичайному порядку в нижній частині завантажувальної камери;
    2. Протягом 15 – 20 хвилин котел працює в звичайному режимі, набираючи необхідну температуру;
    3. Після того, як теплогенератор вийшов на свою робочу потужність, його потрібно перевести в газогенераторний режим. Для цього доступ кисню в камеру згоряння значно зменшується, а СО направляється в окрему камеру допалювання.

    Якщо все зроблено вірно, то звичайне горіння припиняється і дрова починають тліти. Газогенераторні котли в такому режимі можуть працювати до 6 – 8 годин при достатній тепловіддачі і без задимлення котельні.

    Залежність ККД котла від якості палива

    Тепло з шахтної топкою не залежить від якісних характеристик використовуваного палива. Вони прекрасно працюють як на сухих дровах, так і при завантаженні полін з порівняно високим рівнем вологи (до 48%). Але ККД обладнання буде різнитися. Чим вищий вміст вологи у вихідному матеріалі, там більше енергії буде витрачено на його просушування.

    Щоб забезпечити хорошу тепловіддачу агрегату, процентне співвідношення сирих дров до сухим має становити не більше 40:60. При цьому рекомендується уникати сортів дерева смолистих порід, так як смола з сажею осідають на внутрішніх поверхнях пристрою.

    В якості альтернативи можна використовувати:

    • пелети;
    • брикети;
    • тріску або інші відходи деревини.

    Принципи завантаження і підпалу залишаються аналогічними.

    Правила завантаження топкової камери

    Щоб домогтися повного згоряння деревини і її самовільного плавного опускання в зону згоряння, потрібно:

    1. Стежити за розмірів полін. Найкраще вибирати чурочкі трохи менші, ніж ширина камери спалювання;
    2. Дрова складається не насипом, а рівно один на одного вздовж топкової;
    3. Якщо ви збираєтеся використовувати вологі дрова, то краще розмістіть їх якомога вище. Так вони встигнуть просохнути до потрапляння в зону горіння.

    Більш докладні вказівки можна знайти в супровідній документації до котла. Завод-виробник чітко прописує даний процес, спираючись на особливості будови кожної моделі.

    Дров’яні котли: все “За” і “Проти”

    Крім значного терміну експлуатації, котли з шахтним бункером порадують:

    • можливістю роботи при завантаженні будь-якого виду твердого палива;
    • широким діапазоном потужностей. Вони однаково успішно можуть застосовуватися як для обігріву приватних будинків малих розмірів, так і для промислових приміщень;
    • повної автономністю. Вони не залежать від електроенергії або напору води в системі, що робить їх чудовим варіантом для регіонів з частими відключеннями світла;
    • легкий процес обслуговування обладнання. Навіть під час роботи теплогенератора ви можете безпечно видалити золу з піддону або доповісти дрова;
    • для його роботи не потрібна установка додаткових автоматичних систем регулювання процесу горіння. Це виключає задимлення приміщення і отруєння людей СО.

    Для можливості оцінки перерахованих достоїнств в повній мірі, вибирайте теплові агрегати заводського виконання. Саморобний обладнання не може гарантувати безпеку його використання на 100%.

viber