Замовити дзвінок

Секрети успішного вибору твердопаливного котла

Твердопаливні котли – чудова альтернатива централізованого опалення. Вони дозволяють істотно знизити витрати на комунальні послуги при цьому насолоджуючись комфортним теплом у власному будинку або в промисловому приміщенні.

Дуже важливо при виборі бути максимально уважним і порівнювати технічні характеристики кожної моделі котла до власних потреб. Недбале ставлення до даного процесу може призвести до перевитрати грошових і паливних ресурсів даремно, до великої кількості клопоту при експлуатації обладнання і необхідності придбання додаткових систем управління і контролю. Убезпечити себе від таких неприємних моментів легко. Досить врахувати ряд наведених нижче параметрів.

Вид палива

сучасний ринок паливних ресурсів пропонує українцям велику кількість різновидів твердого палива: дерев’яні поліна, торф, кам’яне вугілля, відходи деревообробних виробництв, продукти переробки рослин на сільськогосподарських потужностях, брикети і т.д. Більшість теплогенераторів можуть працювати на будь-якому з наведених видів палива, але це буде впливати на їх:

  1. Економічність. Варто віддавати перевагу тому паливу, яке легше купити в вашому населеному пункті за прийнятною вартістю. В області, де розвинена шахтна справа, переважно вибирають вугілля, а регіони з деревообробними підприємствами – пелети або брикети.
  2. Автономність. Якщо ви не маєте можливості обслуговувати котел щодня, то краще звернути увагу на агрегати тривалого горіння. Такий вибір гарантує вам запуск котла на кілька днів (від 2 до 7 діб).
  3. Комфортабельність. Забути про необхідність постійного відновлення палива в камері згоряння допоможуть пелетні котли. У них передбачений спеціальний накопичувальний бункер з якого гранули порційно подаються в топку за допомогою шнекового механізму.

Якщо ж ви не маєте додаткової площі для зберігання великого запасу палива, вибирайте піролізні котли. Вони досить економні в плані витрати паливного матеріалу при високому показнику потужності.

Як правильно розрахувати необхідну потужність обладнання

На ефективність опалювальної системи в значній мірі впливає потужність встановленого в ній теплогенератора. Точну величину даного параметра може встановити тільки теплотехнік. При розрахунках він користується складними формулами і бере до уваги:

  • площу приміщення, яку належить опалити;
  • кількість вікон і матеріал віконних рам;
  • ступінь утеплення зовнішніх стін і багато іншого.

Середньостатистична людина може лише приблизно визначити необхідну потужність котла, зіставивши 1 кВт до 10 кв.м площі при висоті стель до 3 м. Отримане значення потрібно брати з 10% запасом. У разі, коли котел працює на два контури, запас береться в розмірі 20%.

Будинки, котеджі, промислові будівлі, площа яких менше 200 кв.м, можна легко опалити 25 кВт тепловим агрегатом.

Незалежний чи ні

Більшість сучасних моделей теплогенераторів є енергозалежними. Це пов’язано з наявністю в їх обв’язки насосів, автоматичних систем управління і контролю. Такі котли значно полегшують процес їх обслуговування, дають можливість більш плавного регулювання параметрів їх роботи.

Якщо у вашому регіоні є проблеми з електропостачанням або присутні різкі скачки напруги в мережі, то краще придбати незалежне обладнання. Вони мають найбільш просту конструкцію, невибагливі в експлуатації, але потребують значних зусиль з боку власника для ефективного функціонування.

Матеріал теплообмінника до уваги покупця представлені твердопаливні котли з чавунними і сталевими теплообмінниками. Кожен з варіантів виконання має свої позитивні сторони:

  • чавун вважається більш бюджетним і довговічним. Він не так активно піддається корозії, дозволяє проводити заміну окремих частин деталей;
  • сталь вигідно відрізняється своєю малою вагою, зберігає свої властивості при високих температурах, не тріскається від різких її перепадів, більш поширена.

чи завжди потрібно платити за бренд

Прихильники брендових товарів мають широкий вибір твердопаливних котлів від провідних європейських виробників. Усе надане обладнання захищене сертифікатами якості та відповідає встановленим нормам і стандартам. Але і вартість таких виробів досить вражаюча.

Якщо ви не готові платити за відоме ім’я виробника, рекомендуємо звернути увагу на вітчизняні агрегати. Моделі від українських виробників порадують вас своїми високими експлуатаційними показниками і високою якістю збірки.

viber