Замовити дзвінок

Піролізні котли – робота і переваги

Наближення холодної пори року і невблаганне підвищення вартості електроенергії та газу змушують багатьох домовласників серйозно задуматися над питанням опалення власного житла. Кращим рішенням для облаштування автономного опалення є придбання твердопаливного котла. Але ось як вдало вибрати опалювальний прилад так, щоб і ККД високий, і в обслуговуванні невибагливий? Під всі ці параметри ідеально підходять піролізні котли тривалого горіння.

Як працює газогенераторний котел

Надходження повітря в камеру горіння твердого палива регулюється за допомогою автоматичного регулятора і ступеня відкриття дверцят повітрозабірника. При первинному підпалі, повітря вільно потрапляє в котел і забезпечує активне горіння дров. Після цього доступ кисню в дану камеру припиняється і деревина починає тліти і відбувається активне виділення газу. Отримана горюча суміш потрапляє в камеру допалювання, де вступає в термохімічну реакцію з гарячим киснем і активним вуглецем. Це дає можливість отримати максимальну кількість теплової енергії, яка і прямує до теплоносія.

Переваги котлів піролізного горіння

Кожен досвідчений власник звичайних твердопаливних котлів знає як багато часу потрібно для обслуговування пристрою і отримання бажаного результату. Але піролізні котли перевернуть ваше уявлення про автономне опалення, адже дані пристрої забезпечують:

  • меншу витрату паливних матеріалів на 40%;
  • можливість плавного регулювання потужністю котла і ступеня активного горіння дров;
  • ефективне функціонування котла протягом доби без будь-якого втручання людини в процес;
  • високий ККД, який перевищує 85%;
  • в результаті його роботи в атмосферу практично не виділяються шкідливі оксиди;
  • використання дров різного розміру;
  • якісне вугілля гарантує безперервне горіння протягом декількох днів.

Такі котли не залежать від електрики і можуть ефективно працювати навіть при природної циркуляції води в системі опалення, в якості теплоносія.

Рекомендації по експлуатації

Щоб ваш котел працював максимально продуктивно і вимагав мінімального часу для обслуговування, достатньо дотримуватися основних правил його використання:

  • використовувати виключно сухі горючі матеріали. Зайва волога істотно знижує ККД котла і в кінцевому рахунку призводить до погіршення його технічного стану;
  • при необхідності використання димососа, варто продумати підключення його до електромережі;
  • застосування дров або пелетів допоможе уникнути появи сажі на внутрішніх поверхнях котла і димоходу.

У більшості випадків на піролізні котли ціна в 1,5 – 2 рази вище, ніж на аналогічні пристрої з прямим горінням палива. Але важливо пам’ятати, що економічність використання горючих матеріалів, зручність в експлуатації і велика тепловіддача в найкоротші терміни окуплять всі початкові витрати.

Вибираємо котел за порадами експертів

Якщо ви ще в замішанні і не визначились, якийпіролізний котел купити, то наведемо вам такі параметри його підбору:

  • не варто підбирати котел, який буде постійно працювати на максимумі своїх можливостей. Це призведе до його швидкого виходу з ладу. Найкраще орієнтуватися на співвідношення 1/10, де 1 – потужність котла, 10 – площа приміщення, що опалюється
  • продумайте можливість використання виключно сухої деревини;
  • товщина сталі, з якої виготовляються стінки котла, повинна бути не менше 5 мм.

Вартість даного пристрою у великій мірі залежить від його робочих параметрів, виробника і т.д. В середньому на піролізний котел ціна становить 700 $ і вище.
Вибравши правильний піролізний котел, ви купите не тільки надійну опалювальну техніку для будинку, але і впевненість у власній безпеці і комфорті.

viber