Замовити дзвінок

Котел холмова: переваги використання і можливі недоліки обладнання

Альтернативне опалення останнім часом набирає все більшої популярності. Попит на твердопаливні котли привів до появи принципово нових конструкцій такого обладнання і поліпшення вже наявних. Теплогенератори відрізняються не тільки за конструктивними особливостями, але також і за принципом спалювання палива, вимогам до його якості і т.д.

Існуючі різновиди котлів на твердому паливі

На даний момент на ринку представлені три основні види ТП котлів:

  1. Піролізні агрегати, які працюють за двохетапним принципом згорання дров. На початку горіння, процес протікає за умови мінімальної подачі кисню до тліючої деревини. Це призводить до активного утворення піролізних газів, які потрапляють в камеру допалювання і догорають там при високих температурах. Таким чином збільшується ефективність використання палива, підвищується коефіцієнт одержуваного тепла і зменшується кількість відходів. Але варто пам’ятати, що такі агрегати не терплять полін з підвищеною вологістю, а також краще працюють при використанні дерева твердих сортів.
  2. Пелетні котли оснащені відсіком-бункером, який забезпечує порційне додавання горючого матеріалу в топку. В даному випадку використовується гранульована деревина. Величезним плюсом теплогенератора подібного типу є можливість мінімізації участі людини. Але функціонує він тільки на пеллетах, що не завжди є раціональним.
  3. Твердопаливні різновиди можуть працювати на будь-якому виді палива: вугілля, дерево, пелети, торф і навіть комбінації перерахованих видів. Але такі установки вимагають великої кількості уваги, частого обслуговування, для них властивий порівняно низький коефіцієнт корисної дії.

Особливості котлів холмова

Людина завжди прагнути отримати максимум при мінімальних трудових витратах. Тому винахід теплового генератора, який універсальний в плані палива, але також ефективний як піролізні види, допомогло б вирішити проблему з підготовкою та використанням дров або вугілля низької якості: з підвищеною вологістю, зольністю і т.д.

Котел холмова відноситься до шахтного типу і забезпечує тривале горіння при мінімальній участі людини. Конструктивно він складається з двох камер згоряння, що йдуть одна за одною. Перша в верхній частині має люк і служить для вертикальної закладки палива і його первинного підпалу. Тут же розташовані регулювальні дверцята, через які відбувається забір повітря. Активний процес горіння протікає лише в нижніх шарах закладки. Таким чином, верхні шари вугілля поступово опускаються в зону горіння під власною вагою. 

Вступник в котел повітря має два шляхи руху. По першому йде мінімальна кількість повітря, яке використовується для підтримки процесу горіння в передній камері. Другим шляхом прямує значно більша його частина. Вона відразу ж потрапляє в другу шахту. Також даний повітряний потік використовується для направлення димових мас в камеру допалювання. Тут протікає екзотермічний процес горіння піролізних газів з виділенням додаткової теплової енергії. 

Інтенсивність горіння, а також потужність агрегату регулюється за допомогою зміни площі газової щілини. Для цього в котлі встановлюється керамічний каталізатор.

Так як активне горіння відбувається тільки в нижній частині першій шахти, то і найбільш високі температури спостерігаються тут же – до 800 ℃. Дана теплова енергія спрямовується в систему опалення через теплообмінник, а також водяну сорочку котла. Агрегат забезпечує тривале горіння і може ефективно працювати на одній закладці від 12 годин і більше. 

Таке тривале функціонування теплогенератора також забезпечується великим обсягом його первинної камери (вона стартує від 130 літрів і залежить від потужності установки).

Величезним плюсом котла є те, що він повністю автономний і не залежить від наявності електроенергії або протоку води. 

Види палива, які можуть використовуватися

Незалежно від будови теплового агрегату і особливостей його функціонування, кількість тепла багато в чому залежить ще і від якості і різновиди палива. Котел холмова в цьому плані універсальний. Можливе використання:

  • деревини будь-яких сортів;
  • вугілля різного виду: кам’яного, антрациту і т.д .;
  • брикетів;
  • деревних пелетів;
  • відходів деревообробного виробництва або сільського господарства: тріска, солома, тирса.

Завдяки наявності в теплогенераторі двоетапного згоряння, можна застосовувати паливо з вологістю до 40%.

При виборі котла варто пам’ятати про необхідність збільшення запасу його потужності на 30% для того, щоб обладнання експлуатувалося в нормальному режимі і не піддавалося перевантажень. У лінійці агрегатів холмова представлені екземпляри з потужністю від 8 кВт до 50 кВт.

Плюси і мінуси котлів холмова

Правильно встановлений тепловий агрегат даного виду дозволить:

  • застосовувати для обігріву паливо будь-якого виду;
  • з порівняно високим вмістом вологості і зольності;
  • відсутність необхідності повної зупинки агрегату для внесення нової порції вугілля;
  • висока тривалість горіння на одній закладці.

Але і деякі недоліки в його роботі присутні:

  • осідання сажі і смол в передній камері горіння при неповному використанні піролізних газів;
  • вплив низьких температур в зворотній лінії опалення на утворення конденсату всередині котла.

Перераховані мінуси можна вважати умовними, так як при застосуванні правильної обв’язки теплогенератора, вони практично не виявляються. Для більш ефективної роботи установки, існує можливість її доукомплектації ЕБУ і повітряним вентилятором на подачі.

Процес димовідведення

Ефективне димовідведення залежить від багатьох факторів: використовуваного матеріалу, форми і розміру димоходу, цілісності споруди і т.д. Основними правилами його облаштування є:

  • від рівня горіння труба повинна підніматися на 5 м і більше;
  • труба повинна виступати на 0,5 метра від зони вітрового підпору, якщо відстань від димоходу до конька даху менше 1,5 метрів;
  • при відстані більше 1,5 метрів – труба може знаходиться на одному рівні з коньком або бути трохи вище нього.

Неправильна конструкція димоходу може істотно знизити ефективність роботи будь-якого теплового генератора. Це призводить до:

  1. Забруднення внутрішніх поверхонь котла в зв’язку зі скупченням сажі і смоли.
  2. Низькому ККД опалювальної системи.
  3. Задимлення місця установки приладу і т.д.

Тому при його облаштуванні варто подбати про:

  • діаметр каналу для відведення диму. Він підбирається з урахуванням розміру вихідного патрубка котла. Велика різниця між цими показниками призводить до погіршення тяги і швидкому осіданню сажі на поверхнях димохідних труб;
  • використанні коррозіоустойчівих матеріалів для того, щоб уникнути руйнівного впливу конденсату, який неминуче утворюється при запуску установки;
  • внутрішні поверхні повинні сприяти кращому проходу відпрацьованих димових мас. 

З огляду на все сказане вище, якісні димовідвідні канали найкраще виготовляти з керамічних або сталевих труб. 

Керамічні димарі показують найбільш високі показники використання та забезпечують:

  • прекрасну стійкість до агресивного впливу вологи;
  • низьку аеродинамічну опірність;
  • тривалий термін експлуатації.

Для більш швидкого монтажу і менших трудових витрат рекомендується застосування керамзитобетонних модулів з вбудованими в них трубами. Єдиним істотним недоліком такої конструкції димових каналів є їх порівняно висока вартість. 

Застосування сталевих труб або ж спеціальних сендвіч-систем дозволить суттєво заощадити на будівництві димоходу. При цьому ви отримаєте довговічну і ефективну конструкцію, слабким місцем якої буде лише її схильність до корозії. Зменшити кількість конденсату в системі дозволить правильне використання котла, а також якісне утеплення витяжних труб. 

Зустрічаються і цегляні димоходи. Цей різновид вимагає мінімальних фінансових витрат, але вважається найменш невдалою:

  • швидке руйнування цегли через конденсату і перепаду температур;
  • жорстка внутрішня поверхня;
  • високі трудові витрати при зведенні і складний процес обслуговування.

Тому при появі нових сучасних будівельних матеріалів даний різновид димохідних труб швидше виняток, ніж норма.

Argo – гарантія довговічності і ефективності

Виробництво теплофикационного обладнання вимагає наявності на виробництві сучасних високоточних верстатів і застосування інноваційних технологій. Argo піклуватися не тільки про створення якісної продукції, але і ретельно стежить за проведенням всіх фінальних випробувань. Це дозволяє виробникові впевнено заявляти про тривалий термін служби своїх виробів (понад 10 років) і надавати гарантію на обслуговування протягом 3 років. Шахтні котли тривалого горіння від Argo – вигідне капіталовкладення, яке дасть можливість отримувати необхідну кількість тепла з мінімальними трудовими і фінансовими витратами.

viber